Półfinał Wojewódzki w Tenisie Stołowym Drużynowym
2019-04-04 08:33:43

Kolejny raz w naszej szkole odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju
Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców Rocznik 2003-2005.Zawody rozegrane zostały dnia 29 marca 2019 r.
w hali sportowej ZPO w Złotej.

Udział w nich wzięły trzy drużyny dziewcząt i sześć drużyn chłopców.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani dyr ZPO w Złotej Mariola Warzecha. Życzyła wszystkim uczestnikom miłej atmosfery w trakcie rywalizacji sportowej.Następnie głos zabrał Pan Wiceprezes WSZS
w Kielcach Dariusz Kos, który przedstawił przepisy obowiązujące na zawodach tego szczebla rozgrywek.
Rywalizacja dziewcząt odbywała się systemem każdy z każdym.

Drużyny chłopców w wyniku losowania
podzielone zostały na dwie grupy,w których rywalizacja również odbywała się systemem każdy z każdym.
Następnie zwycięzcy grup grali o pierwsze miejsce w turnieju a drużyny z drugich miejsc o miejsce trzecie.

Przebieg rywalizacji i ostateczne wyniki.

Dziewczęta;

SP Cudzynowice-SP Brzeście 3-0, SP Brzeście-ZPO Złota 0-3, ZPO Złota-SP Cudzynowice 0-3.

Im   SP Cudzynowice

IIm  ZPO Złota

IIIm SP Brzeście

Chłopcy;

Grupa pierwsza                                                Grupa druga

Im   Gimn.Kazimierza Wielka                             Im   SP Nr5 Jędrzejów

IIm  SP Brzeście                                               IIm  SP Nr1 Busko Zdrój

IIIm ZPO Złota                                                 IIIm SP Sobków

W meczu o pierwsze miejsce w zawodach: Gimn.Kazimierz Wielka pokonała 3-0 SP Nr5 Jędrzejów.

Trzecie miejsce zajęła drużyna SP Nr1 Busko Zdrój po zwycięstwie 3-1 z SP Brzeście. Piąte miejsca zajęły drużyny z ZPO Złota i SP Sobków.

Drużyny SP w Cudzynowicach i Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego.

Wszystkie drużyny na zakończenie turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy.Nasze drużyny grały w składach; Oliwia Dusza, Nikola Nowak, Dawid Krawczyk, Bartosz Radziejewski. Opiekunami drużyn i organizatorami zawodów byli nauczyciele WF- Marek Purchla i Robert Siemieniec. Organizatorzy dziękują Idze Grzywna, Oli Kmiecik, Pawłowi Giereś, Mateuszowi Berowskiemu, Bartoszowi Piątek, Michałowi Marciszewskiemu i Jakubowi Koziara za wzorowe sędziowanie.