Portal Gminy Złota - gminazlota.pl

Piątek, 13 grudnia 2019, Do końca roku 18 dni Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Ogloszenia

Wyślij SMS

Wiadomosci: Aktualności

Rodzinny Miting z Badmintonem

2019-12-12 15:03:24

W hali sportowej w Złotej już po raz kolejny odbył się Rodzinny Miting z Badmintonem dzieci i rodziców z terenu Gminy Złota. Ta ciesząca się w naszej gminie dużą popularnością dyscyplina sportu, skupia corocznie wielu sympatyków dobrej zabawy i wspólnego rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Gościem honorowym Rodzinnego Mitingu Badmintona w Złotej w imieniu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, od pierwszej edycji popierającego nasze wydarzenie, była Pani Wizytator Elżbieta Szczęsna -Kusak. Pani Wizytator dokonała uroczystego otwarcia tegorocznej edycji po czym czynnie włączyła się w rodzinne rozgrywki.

więcej >>

Gminy wiejskie obawiają się mniejszego wsparcia z UE

2019-12-11 11:00:38

Gminy wiejskie nie będą miały z czego inwestować – przez rosnące koszty i coraz mniejsze dochody. W ramach pomocy zewnętrznej zamiast refundacji środków chciałyby otrzymywać pieniądze, zanim zainwestują. Szkopuł w tym, że obawy o mniejsze środki unijne, nabierają realnych kształtów , bo pula środków ze Wspólnej Polityki Rolnej dla Polski zmniejszyć się ma o ok. 25 proc. Apelują więc o pomoc rządową.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
Artykuł - kliknij
więcej >>

Ogłoszenie

2019-12-11 09:05:39

W związku z organizacją spotkania dla przedsiębiorców dotyczącego drugiego naboru na udzielenie voucherów na usługi doradcze w ramach projektu „Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze” Operator Systemu Popytowego zwraca się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji o planowanym spotkaniu wśród przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Państwa Gmin.

więcej >>

Ogłoszenie

2019-12-11 08:10:05

GMINA ZŁOTA
REALIZUJE ZADANIE POD NAZWĄ
USUWANIE I UTYLIZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU GMINY ZŁOTA W 2019 ROKU
CAŁKOWITY KOSZT ZADANIA WYNOSI 17080,63 ZŁ.

WYŻEJ WYMIENIONE ZADANIE JEST FINANSOWANE PRZEZ:

1.    WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KIELCACH- KWOTA DOTACJI 8540,32 ZŁ- CO STANOWI  50% KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH ZADANIA.
2.    NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W WARSZAWIE- KWOTA DOTACJI 8540,31 ZŁ - CO STANOWI  50% KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH ZADANIA

         
więcej >>

INFORMACJA DLA INTERESANTÓW

2019-12-10 14:53:00

Uprzejmie informuję, że dzień

27 grudnia 2019r. (piątek) jest dniem wolnym

od pracy dla pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złotej.

Tadeusz Sułek

Wójt Gminy Złota

więcej >>

Czarny scenariusz dla samorządów: Przestaniemy sprzątać ulice, odśnieżać drogi, wozić dzieci do szkoły

2019-12-09 10:27:52

Sytuacja finansowa samorządów nie jest jest łatwa i co do tego nie ma wątpliwości. Rosną potrzeby, a wraz z nimi wydatki, przybywa obowiązków, które trzeba sfinansować. Nie wszędzie jest jednakowo źle, ale wszędzie jest ostrożnie i z umiarem, bo nie wiadomo, co przyniesie jutro. - Po co robić wieloletnie plany inwestycyjne, po co o czymkolwiek marzyć, po co robić strategie, jeżeli jedna decyzja sprawia, że z dnia na dzień wszystko zostaje wywrócone do góry nogami? - pyta Krzysztof Iwaniuk, wójt Terespola i przewodniczący zarządu Związku Gmin Wiejskich RP. Cały artykuł pod adresem: https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/czarny-scenariusz-dla-samorzadow-przestaniemy-sprzatac-ulice-odsniezac-drogi-wozic-dzieci-do-szkoly,135825.html
więcej >>

180. rocznica urodzin Piewcy Ponidzia

2019-12-05 13:39:32

Okrągłą 180. rocznicę urodzin Piewcy Ponidzia upamiętniono w środę w Muzeum Regionalnym w Pińczowie. Adolf Dygasiński, bo o nim mowa urodził się 7 marca 1839 w Niegosławicach w gminie Złota, w powiecie pińczowskim. To wielki pisarz, publicysta, pedagog, jeden z głównych przedstawicieli naturalizmu w literaturze polskiej.
więcej >>

„Złocowianki" świętują 20-lecie powstania (audio)

2019-11-26 10:19:13

Jubileusz 20-lecia świętują panie z Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich i z zespołu „Złocowianki" z miejscowości Złota. Koło Gospodyń Wiejskich oficjalnie powstało w 2000 roku, chociaż panie udzielały się już rok wcześniej podczas dożynek. Wraz z kołem powstał ludowy zespół „Złocowianki". Paniami od początku opiekował się Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Złotej.Więcej informacji oraz audio w rozwinięciu...
więcej >>

Seniorzy świętowali (foto)

2019-11-22 14:53:17

W Klubie Seniora w Złotej odbyła się uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

W odnowionym i świetne doposażonym budynku przy ulicy Parkowej 9 szacownych seniorów odwiedzili goście; Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego Ireneusz Gołuszka, Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, Przewodniczący Rady Gminy Złota Adam Wypych oraz Kierownik GOPS Agnieszka Gil. Odśpiewano tradycyjne „sto lat” oraz składano życzenia przede wszystkim zdrowia. Galeria zdjęć w rozwinięciu...

więcej >>

Jubileusz Złocowianek (wideo, foto)

2019-11-22 12:43:14

W sobotę dnia 16 listopada 2019 r. odbył się Jubileusz 20-lecia Złocowianek. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego Ireneusz Gołuszka, Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek, Z-ca Wójta Gminy Złota Jolanta Fichtel, Przewodniczący Rady Gminy Złota Adam Wypych, Prezes Kółek i Organizacji Rolniczych Ryszard Paździor, byłe Złocowianki i panie z KGW. Była okazja do złożenia gratulacji, życzeń, prezentów i kwiatów. Oczywiście nie zabrakło tortu oraz gromkiego sto lat. Złocowianki zaprezentowały się w pięknych strojach i zaśpiewały skoczne ludowe pieśni. Również pochwaliły się zdolnościami rękodzielniczymi i kulinarnymi. Galeria zdjęć w rozwinięciu...
więcej >>

Wojewoda z roboczą wizytą

2019-11-20 14:12:19

Z roboczą wizytą, Urząd Gminy Złota odwiedził wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Niedawno wybrany na to stanowisko doktor nauk medycznych z Pińczowa, spotkał się z pracownikami urzędu oraz władzami gminy w osobach Przewodniczącego Rady Gminy Złota Adama Wypycha, Wójta Gminy Złota Tadeusza Sułka oraz Sekretarza Gminy Złota Ireneusza Gołuszki. Dyskutowano o bieżących problemach gminy Złota oraz o planach na przyszłość.
więcej >>

SZKOLENIE DLA CZŁONKÓW OSP NIEPROWICE

2019-11-20 11:25:10

W dniu 16 listopada 2019 roku w  świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieprowicach odbyło się szkolenie z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej pod nazwą „Propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski  żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia”.

W szkoleniu udział wzięli druhowie i druhny OSP w Nieprowicach oraz Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich z  przewodniczącą Panią Małgorzatą Wożniak, a także mieszkańcy.

Sobotnie szkolenie było jednym z etapów  realizowanego zadania publicznego  ,,Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Koordynatorem szkolenia był prezes OSP Nieprowice; Mirosław Krawczyk. Zdjęcia w rozwinięciu...

więcej >>

Relacja wideo z Sesji Rady Gminy Złota

2019-11-14 14:04:27

Relacja dostępna pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Iza2rbvWioc&feature=em-lbcastemail
więcej >>

„Piątka za segregację”

2019-11-14 11:34:37

W ramach kampanii edukacyjnej Ministerstwa Środowiska „Piątka za segregację” stworzony został przewodnik dla Gmin dotyczący zasad Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów. Przewodnik ma za zadanie wesprzeć edukacyjnie i merytorycznie Gmin w działaniach związanych z edukacją mieszkańców, na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów.
więcej >>

Ciekawe warsztaty

2019-11-13 15:02:12

W świetlicy wiejskiej remizy OSP w Złotej realizowany jest projekt pod nazwą: Aktywizacja mieszkańców gminy Złota, w tym Pań z KGW, poprzez organizację „twórczych” warsztatów. Do tej pory Panie uczestniczyły w trzech z czterech zaplanowanych zadaniach, tj. warsztaty „papierowa wiklina”, decoupage, czyli drugie życie zwykłych przedmiotów oraz warsztaty z aranżacji stołu i dekoracji potraw.
więcej >>

Copyright © 2007-2018 Portal Gminy Złota.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz innych materiałów zawartych w portalu bez wiedzy Redakcji zabronione.

Osób on-line: 2