Portal Gminy Złota - gminazlota.pl

Sobota, 29 kwietnia 2017, Do końca roku 246 dni Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Ogloszenia

SPRZEDAM LAS
pieski
SPRZEDAM LAS
Usługi
Opony Letnie

Wyślij SMS

Wiadomosci: Aktualności

Fotowoltaika do końca czerwca

2017-04-28 13:55:58

W Urzędzie Gminy Złota, 28 kwietnia podpisano umowę na realizację projektu „Budowa mikroinstalacji fotowoltaicznych w Gminie Złota”. Ze strony Gminy Złota umowę podpisał wójt Tadeusz Sułek, przy kontrasygnacie skarbnika Alicji Jaworskiej, a ze strony wykonawcy – firmy HYMON ENERGY SP Z O O z Tarnowa, prezes zarządu Jacek Strzesak. W ramach inwestycji wykonanych zostanie 168 instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Złota. Projekt jest jedną z największych tego typu inwestycji w kraju dla indywidualnych odbiorców.
więcej >>

ZMIANA INFORMACJI O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:20 z dnia 27.04.2017

2017-04-28 13:22:27

Data i godzina wydania: 28.04.2017 - godz. 13:09.
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: BPH IMGW-PIB O/Kraków Sho Kraków. ZMIANA INFORMACJI O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:20 z dnia 27.04.2017.

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Stopień zagrożenia: 2.
Ważność: od godz. 13:09 dnia 28.04.2017 do godz. 09:00 dnia 29.04.2017.
Obszar: zlewnie: Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywianki, Kamiennej (świętokrzyskie). Przebieg: W związku ze spływem wód opadowych oraz w dalszym ciągu prognozowanymi opadami deszczu, w zlewniach: Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywianki, Kamiennej oraz na innych mniejszych rzekach na terenie województwa, notowane będą wzrosty poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych. Obecne przekroczenia stanów alarmowych będą się utrzymywać (stacje wodowskazowe: Słowik na Bobrzy oraz Bzin i Wąchock na Kamiennej).
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%

Uwagi: Zmiana dotyczy wydłużenia okresu ważności informacji.
Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa

więcej >>

KGW Stawiszyce w Warszawie

2017-04-28 13:11:24

Galeria zdjęć z wizyty Pań z KGW Stawiszyce w Warszawie.[Oglądaj]


więcej >>

Powstanie 5 siłowni napowietrznych

2017-04-26 10:12:56

Gmina Złota realizować będzie projekt obejmujący budowę pięciu siłowni napowietrznych w miejscowościach Chroberz, Niegosławice, Nieprowice, Złota, Pełczyska. Każda z siłowni będzie się składała z kilku przyrządów, m.in. biegacza, drabinki, wahadła, twistera oraz orbiteka. Termin realizacji przewidziany jest do 22 maja 2017 roku.
więcej >>

KGW Nieprowice w Busku-Zdroju (foto, wideo)

2017-04-25 09:36:13

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nieprowicach wzięły udział w tradycyjnym Kiermaszu Świątecznym w uzdrowiskowym mieście. Po raz kolejny bogate stoisko gospodyń z Nieprowic przyciągało tłumy mieszkańców regionu i kuracjuszy. Podczas kiermaszu można było nabyć ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie - kartki, stroiki, koszyczki, zajączki wielkanocne, baranki, a także ciasta, przetwory, potrawy. Zdjęcia oraz wideo w rozwinięciu...
więcej >>

Mistrz ortografii w Miernowie (foto)

2017-04-25 09:27:10

W Szkole Podstawowej w Miernowie został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” dla klas IV – VI. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Uczestnicy pisali dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością zastosowania ich w praktyce. Wyniki konkursu: Tytuł Mistrza Ortografii otrzymała: Patrycja Adamczyk kl.VI Tytuł Wicemistrza Ortografii otrzymała: Amelia Kabat kl. VI Laureaci z rąk pani dyrektor Bogusławy Gieroń otrzymali upominki i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Gratulujemy!!! Galeria zdjęć w rozwinięciu.,..
więcej >>

"Miej wpływ na to czym oddychasz”

2017-04-25 09:24:41

W Hali Widowiskowo- Sportowej POKSTiR w Pińczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny

,, Miej wpływ na to czym oddychasz”.

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Pińczowie. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ochrony powietrza, promowanie zachowań proekologicznych.

Na ponad 100 nadesłanych prac dwie uczennice ZPO w Złotej zajęły czołowe miejsca:

  • w I kategorii wiekowej – dzieci od 6 do 9 lat- I miejsce zdobyła praca

    Julii Kowalskiej ,uczennicy klasy III SP Złota

  • w IV kategorii wiekowej – II miejsce zajęła praca Weroniki Wojtaś , uczennicy III klasy Gimnazjum w Złotej.

Więcej w rozwinięciu...
więcej >>

Ogłoszenie

2017-04-19 09:02:30


(kliknij aby powiększyć)

więcej >>

"Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości – innowacyjność szansą dla rozwoju regionu Ponidzia" (foto)

2017-04-14 10:30:04

W Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie odbyła się trzecia już edycja Debaty – Forum Przedsiębiorczości pod hasłem „Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości – innowacyjność szansą dla rozwoju regionu Ponidzia”. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnego biznesu, jednostek samorządu terytorialnego, instytucji dotujących przedsiębiorców zarówno środkami pochodzącymi z budżetu Unii Europejskiej, jak również środkami komercyjnymi.


więcej >>

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia giełdy rolnej

2017-04-13 08:14:57

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia giełdy rolnejW środę w Urzędzie Miejskim w Pińczowie odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów z powiatu pińczowskiego. Celem spotkania, w którym uczestniczyli: Tadeusz Sułek – Wójt Gminy Złota , Włodzimierz Badurak – Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Zdzisław Leks – Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce, Krzysztof Słonina – Wójt Gminy Kije oraz Mirosław Walasek – Wójt Gminy Michałów było podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia giełdy rolnej.
więcej >>

Przetarg ogłoszony

2017-04-11 14:33:49

Gmina Złota ogłosiła przetarg na „Zakup i dostawę linii odwadniającej osad dla oczyszczalni ścieków w Złotej”. Linia ma się składać z prasy śrubowej, stacji nadawy osadu oraz przenośnika ślimakowego. Firma która złoży najkorzystniejszą ofertę będzie musiała zainstalować linię i ją uruchomić, a także przeszkolić obsługę oczyszczalni.
więcej >>

Sprzątają gminę

2017-04-11 14:28:08

Trwa porządkowanie poboczy dróg oraz terenów zielonych na terenie gminy Złota z odpadów komunalnych. Do tej pory uporządkowano miejscowości Złota, Chroberz, Pełczyska, Probołowice, Miernów, Kostrzeszyn. Przestrzegamy przed nielegalnym wywożeniem nieczystości na tzw. dzikie wysypiska. W kilku przypadkach wykryto sprawców i ukarano mandatami.
więcej >>

Pełczyska: Bociani sejmik

2017-04-08 07:15:55

sejmik bociani w PełczyskachJadąc wczoraj przez Pełczyska w kierunku Miernowa, można było podziwiać bociani sejmik. Idealne warunki żerowania na rozłożystych pełczyskich łąkach przyciągnęły stadko ponad dwudziestu pięknych ptaków. Dziękujemy naszemu Internaucie za przysłanie zdjęć. więcej >>

Finał eliminacji powiatowych „OTWP – Młodzież Zapobiega Pożarom”, Pińczów 6 kwietnia 2017 r.

2017-04-07 14:40:26

Za nami już kolejny finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – Pińczów 2017. W tym roku gospodarzem eliminacji powiatowych był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie st. kpt. Grzegorz Karwat.Więcej w rozwinięciu...
więcej >>

SZKOLENIE - STAŻ - ZATRUDNIENIE

2017-04-04 11:37:55

Projekt AKTYWATOR SUKCESU skierowany jest do osób powyżej 29 roku życia zamieszkujących na terenie województwa świętokrzyskiego znajdujących w szczególnej sytuacji na rynku pracy: bezrobotnych, poszukujących pracy (pozostających bez zatrudnienia), biernych zawodowo.

W ramach projektu zaplanowane jest kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie. Wszyscy uczestnicy zostaną objęci wsparciem w następującym zakresie:

więcej >>

Copyright © 2007-2017 Portal Gminy Złota.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz innych materiałów zawartych w portalu bez wiedzy Redakcji zabronione.

Osób on-line: 8