Portal Gminy Złota - gminazlota.pl

Piątek, 15 grudnia 2017, Do końca roku 16 dni Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Ogloszenia

Wyślij SMS

Wiadomosci: Aktualności

Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw (wideo)

2017-12-14 10:51:58

Corocznie od 2002r. w naszej szkole organizowany jest „Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw” dla uczniów klas I-III promujący hasło „Gdy o ekologię dbamy to o własnym zdrowiu pamiętamy”. W turnieju oprócz najmłodszych uczestników, ich wychowawczyń i klasowych kibiców gościła pani dyrektor Mariola Warzecha oraz przedstawicielka Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Renata Wojas.
więcej >>

Mikołajkowe spotkanie (foto)

2017-12-08 11:26:55

W bibliotece publicznej w Chrobrzu odbyło się mikołajkowe spotkanie podczas którego najmłodsi otrzymali słodkie paczki. W rozdaniu uczestniczyły przedszkolaki i zerówkowicze z Chrobrza. Wspólnie śpiewano piosenki i czytano świąteczne opowieści. Wydarzenie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.
więcej >>

Mikołajkowa niespodzianka

2017-12-08 10:55:16

Mikołajkową niespodziankę sprawili uczniom klas: 0, 1, 3 oraz przedszkolakom Szkoły Podstawowej w Miernowie pracownicy PSB Mini Mrówka w Złotej. W ramach Mikołajek przyjechali oni z mnóstwem prezentów, którymi obdarowali dzieci. Uczniowie oraz nauczyciele przyjęli maskotkę Mrówkę bardzo serdecznie i ciepło.Były wspólne tańce i zabawy. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze.Każdy mógł się przytulić do sympatycznego zwierzątka i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.Na twarzach dzieciaków gościł szeroki uśmiech. Mrówka była zachwycona i obiecała, że odwiedzi nas jeszcze nie raz.
więcej >>

Po 61 latach pracy Pełczyska żegnają swojego organistę

2017-12-08 10:42:21

Po 61 latach pracy na stanowisku organisty w parafii Pełczyska, na zasłużoną emeryturę przeszedł Edward Wiewiór. Pan Edward żegna się nie tylko z funkcją organisty, ale także z Pełczyskami. Jako organista rozpoczął prace u nas w wieku 25 lat, towarzyszył parafianom w najważniejszych dla nich chwilach; chrztach, ślubach i w ostatniej drodze… Na trwałe zapisał się w historii Pełczysk. Panu Edwardowi życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że nie zapomni o swoim drugim domu.
więcej >>

Jan Kurek ze Złotej złowił szczupaka-giganta

2017-12-08 08:32:26

Ogromnego szczupaka złowił Jan Kurek ze Złotej. Wędkował przy wlocie rzeki Małoszówki do zbiornika w Kazimierzy Wielkiej metodą żywcową.

- Branie nastąpiło o godzinie 11:40 na karasia. Po 20 –to minutowej walce szczupak wylądował na brzegu. Mierzył 121 cm i ważył 14,65kg. - opowiada łowca. Okaz spełnia normy złotego medalu zarówno co do wagi, jak i długości. Najdłuższy złowiony w Polsce szczupak mierzył 133cm. Od 2018 roku w świętokrzyskim takie okazy nie będą mogły być zabijane, PZW wprowadził górny wymiar ochronny - 90cm.

więcej >>

Koalicja Niepodległej dla Powiatu Pińczowskiego

2017-12-06 08:06:46

niepodlegla1.jpgW ubiegły czwartek, 23 listopada w starostwie powiatowym w Pińczowie spotkali się przedstawiciele wszystkich gmin naszego powiatu: gminy Złota, Działoszyce, Kije, Michałów i Pińczów wraz z przedstawicielami władzy powiatowej. Cel był jeden: było to spotkanie organizacyjne dotyczące utworzenia koalicji Niepodległej Powiatu Pińczowskiego.
więcej >>

„Czad to prawdziwy zabójca. Potrzebuje tylko jednej szansy”

2017-12-04 10:08:38

W ramach kampanii MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!” minister Mariusz Błaszczak spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie, a także seniorami. Podczas spotkania zaprezentowany został specjalny spot MSWiA dotyczący zagrożeń czadem i ogniem – seniorzy otrzymali także czujniki tlenku węgla i dymu.
więcej >>

„Startuj w przedsiębiorczość 2 – dotacje, szkolenia, doradztwo dla mieszkańców gmin województwa świętokrzyskiego leżących na obszarze strategicznej interwencji”

2017-12-01 12:01:46

01 września 2017 roku Grupa Doradcza Projekt Sp. z o. o. – Lider projektu wraz z Partnerem - Zarządzanie i Projekty Katarzyna Romańska Sp. z o. o. rozpoczęli realizację projektu ,,STARTUJ W PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 2 – DOTACJE, SZKOLENIA, DORADZTWO DLA MIESZKAŃCÓW GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO LEŻĄCYCH NA OBSZARZE STRATEGICZNEJ INTERWENCJI’’.

Projekt jest realizowany w okresie od 01.09.2017 r. do 31.05.2019 r.
Rekrutacja do projektu prowadzona jest w dwóch turach:
I tura: od 06.12.2017 do 14.12.2017 r. (przyjętych będzie 30 osób)
II tura: od 08.01.2018 do 16.01.2018 r. (przyjętych będzie 30 osób)

Spośród przyjętych 60 osób do projektu, 48 osób zostanie zakwalifikowanych na szkolenie z zakładania i prowadzenia firmy oraz pisania biznes planu, następnie po złożeniu biznes planów wyłonionych zostanie 40 osób, które otrzymają dotację na własną działalność gospodarczą. Więcej w rozwinięciu...

więcej >>

Nowoczesna linia odwadniająca trafiła do SZGK (foto)

2017-11-30 15:07:47

Samorządowy Zakład Gospodarki Komunalnej w Złotej wzbogacił się w najnowsze urządzenie do oczyszczalni ścieków w Złotej. Jest to linia odwadniającej osadu firmy BlowTech Sp. z o.o. z Wrocławia.

Urządzenie składa się z prasy śrubowej ze sterowaniem o wydajności od 5m3 do 10 m3 na godzinę przerobu osadu ściekowego oraz stacji polielektrolitu, a także pompy nadawy osadu i przenośnika ślimakowego.Więcej informacji oraz zdjęcia w rozwinięciu...

więcej >>

Remontują figurę św. Mikołaja

2017-11-30 11:47:24

Podróżujących drogą powiatową przez Nieprowice mógł zaskoczyć brak charakterystycznego elementu krajobrazu w tej miejscowości, a mianowicie figury św. Mikołaja. Na szczęście powód zniknięcia kamiennej konstrukcji może ucieszyć mieszkańców i miłośników ponidziańskich świątków. Stowarzyszenie Mieszkańców Nieprowic NIEPROWICE RAZEM podjęło się renowacji prawdop. ok. XIX wiecznej figury przy udziale środków unijnych.

Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie na realizację renowacji kapliczki z Lokalnej Grupy Działania Ponidzie z programu KONSERWATOR - Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru LGD. Partnerem projektu jest Gmina Złota, która również zabezpiecza finansowanie inwestycji, do czasu rozliczenia projektu z ŚBRR.
więcej >>

Teatr "Maska" z wizytą w Złotej

2017-11-30 10:38:59

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Złotej odbyły się dwa wydarzenia.Biblioteka gościła aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.Wystawili spektakl dotyczący tolerancji i wartości przyjaźni. Widzami były przedszkolaki. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie i chęć do wspólnej zabawy. Zabawna forma edukacyjnej treści pozwoliła spędzić radośnie czas.

Nie zabrakło także atrakcji dla osób starszych. Gościliśmy również p.Zbigniewa Kołba, który przeprowadził spotkanie i przedstawił wiele ciekawych informacji dotyczących  zdrowia, a także udzielił wielu porad dotyczących leczenia danych schorzeń. Więcej w rozwinięciu...

więcej >>

Świętowali pracownicy socjalni

2017-11-30 08:36:54

dpsoc1.jpgKierownicy i pracownicy powiatowych jednostek zajmujących się opieką społeczną oraz przedstawiciele Miejsko – Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu całego powiatu pińczowskiego przybyli na spotkanie z okazji Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego. Więcej w rozwinięciu...
więcej >>

Obradowali Radni Gminy Złota

2017-11-29 13:57:43

W świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Złotej odbyła się Sesja Rady Gminy Złota. Podczas posiedzenia rady odbyła się również Debata Społeczna – „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”, którą poprowadził mł. insp. Grzegorz Makuch Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pińczowie. Więcej w rozwinięciu...
więcej >>

"Mam pomysł – mam biznes. Rozwój przedsiębiorczości w województwie świętokrzyskim" II edycja.

2017-11-23 08:58:07

Szanowni Państwo,
informujemy że rozpoczęliśmy realizację projektu "Mam pomysł – mam biznes. Rozwój przedsiębiorczości w województwie świętokrzyskim" II edycja.
Celem głównym projektu jest wspieranie postaw przedsiębiorczych oraz aktywizacja zawodowa Uczestników i założenie własnych działalności gospodarczych. Więcej w rozwinięciu.... 
więcej >>

Bezpieczniej w szkołach i przedszkolach. Zainstalują czujniki tlenku węgla

2017-11-22 15:02:55

Do ponad 50 szkół i przedszkoli z terenu pięciu gmin powiatu pińczowskiego trafiły czujniki tlenku węgla. Przedstawicielom samorządów i placówek przekazali je strażacy. Jednostka kupiła urządzenia dzięki finansowemu wsparciu pińczowskiego starostwa i lokalnych firm. Więcej na stronach Radia Kielce http://www.radio.kielce.pl/pl/post-63950 więcej >>

Copyright © 2007-2017 Portal Gminy Złota.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz innych materiałów zawartych w portalu bez wiedzy Redakcji zabronione.

Osób on-line: 3