Portal Gminy Złota - gminazlota.pl

Środa, 24 kwietnia 2019, Do końca roku 251 dni Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ogloszenia

Wyślij SMS

Wiadomosci: Aktualności

Jaka powinna być polska szkoła?

2019-04-12 10:13:08

Samorządowcy z całej Polski, w tym wójt gminy Złota Tadeusz Sułek, wzięli udział w  II Krajowej Samorządowej Debacie Oświatowej zorganizowanej przez Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich, Unię Metropolii Polskich i Unię Miasteczek Polskich, przy współpracy Urzędu Miasta st. Warszawy.

Samorządowcy apelowali do rządu o: - podjęcie rzetelnej debaty na temat sytuacji oświatowej, w tym o wypracowanie standardów oświatowych, sposobu wynagradzania nauczycieli, a także sposobu obliczania subwencji oświatowej oraz zdefiniowania zobowiązań rządu i samorządu dotyczącego finansowania oświaty.

Więcej o przebiegu debaty [Czytaj]

więcej >>

Rehabilitacja rolników

2019-04-12 08:16:20

KRUS zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych turnusów prowadzonych we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS. Każdego roku z rehabilitacji leczniczej za pośrednictwem KRUS korzysta około 14 tys. osób.
więcej >>

Konkurs grantowy "Z Kujawskim pomagamy pszczołom"

2019-04-10 13:31:27

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Na zwycięzców czekają granty o łącznej wartości 100.000 złotych.

Pszczoły to wyjątkowe owady. Zawdzięczamy im owoce, warzywa, kawę, oleje, a nawet ubrania i kosmetyki. Już od wczesnej wiosny pszczoły ruszają do pracy - zapylają kwitnące sady, parki czy ogrody, dostarczające pożywienie zarówno dla nas, jak i dla zwierząt.

więcej >>

Europejski Kongres Samorządów

2019-04-09 13:01:03

Wójt gminy Złota Tadeusz Sułek wziął udział w piątej już edycji Europejskiego Kongresu Samorządów. Hasłem przewodnim tegorocznego, dwudniowego spotkania, była sentencja „ Samorząd – razem dla przyszłości”.

Program kongresu był niezwykle zróżnicowany, składający się z siedmiu ścieżek tematycznych, obejmujących ponad 80 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli, warsztatów, wykładów oraz prezentacji.

W kongresie oprócz samorządowców brali udział specjaliści w różnych dziedzinach, a także zaproszeni goście, m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister zdrowia Łukasz Szumowski, czy też Željko Kolar – przewodniczący chorwackiego regionu krapińsko-zagorskiego.Więcej w rozwinięciu...

więcej >>

Popłynie gaz…

2019-04-09 12:58:44

W świetlicy urzędu gminy wójt gminy Złota Tadeusz Sułek w asyście przewodniczącego rady gminy Złota Adama Wypycha, skarbnika Alicji Jaworskiej, sekretarza Ireneusza Gołuszki, podpisał list intencyjny z dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach Radosławem Słoniewskim. List intencyjny zakłada gazyfikacje całego obszaru gminy Złota. Jest to inwestycja niezwykle ważna ze względu na możliwości rozwój gospodarczego naszej gminy, a także wymiar ekologiczny.Więcej w rozwinięciu...
więcej >>

Nasi uczniowie z sukcesami i nagrodami!

2019-04-09 12:52:35

Niezwykle udane były eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, dla uczniów reprezentujących placówki z gminy Złota. Jakub Judasz z ZSCKR w Chrobrzu oraz Tomasz Piłat z ZPO Złota wygrali kategorie, odpowiednio szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów oraz klas VII i VIII szkół podstawowych. Będą nas reprezentować podczas finału wojewódzkiego w Kielcach.

Równie dobrze zaprezentowali się Michał Wilk z ZSCKR w Chrobrzu oraz Oskar Paździur z ZPO Złota, którzy odpowiednio w kat. szkół ponadgimnazjalnych i szkół podstawowych zajęli wysokie II miejsca. Więcej w rozwinięciu....

więcej >>

Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"

2019-04-03 13:25:53

Rok 1919 to rok odbudowy i odnowy – powoływano wówczas kolejne instytucje niezbędne do funkcjonowania państwa, granice państwowe wciąż się kształtowały, prowadzono unifikację terenów dawnych trzech zaborów. W lipcu 1919 roku ogłoszono dekret o powołaniu Policji. Sto lat później, w związku z wyjątkową, setną rocznicą, Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Hasło to jest umowne i symboliczne w wydźwięku – kryminały nie zaczęły przecież powstawać dopiero po 1918 roku. Niemniej jednak sto lat temu powołano polską policję, sto lat temu rodziła się polska kryminalistyka.
więcej >>

Naukobus w Chrobrzu. Nauka poprzez zabawę

2019-04-03 11:36:32

20 interaktywnych eksponatów z Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie można przez dwa dni oglądać w Szkole Podstawowej w Chrobrzu, w powiecie pińczowskim. Ustawiono je w sali gimnastycznej w szkole, a uczniowie mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie.

Edukatorzy objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii czy matematyki. Pełna treść artykułu na stronach Radia Kielce: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-84023

więcej >>

Syzyfowa praca…

2019-04-02 15:09:19

Określenie z tytułu idealnie pasuje do sytuacji która ma miejsce obecnie w naszym najbliższym otoczeniu. Setki odpadów zalegają pobocza dróg, a także w różnych innych miejscach publicznej przestrzeni. Dziwi to tym bardziej, że przecież nie płacimy za ilość oddanych odpadów.
więcej >>

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

2019-03-29 13:31:36

W ZPO Złota odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W obecności komisji w składzie Jolanta Fichtel – kierownik USC Złota, mł. ogn. Artur Karasek z PSP Pińczów, Artur Oziębłowski – Komendant Zarządu Gminnego OSP RP, Ryszard Nowak – Honorowy Komendant Zarządu Gminnego OSP RP.

Z roku na rok turniej cieszy się w naszej gminie coraz większym zainteresowaniem, dość powiedzieć że w ZPO Złota przeprowadzane są eliminacje szkolne.

więcej >>

Sprawdź sam!/Eksperymenty, nauka i dużo radości/Nauka blisko, coraz bliżej/Jedzie, jedzie Naukobus

2019-03-29 13:08:37

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. 1 i 2 kwietnia Naukobus pojawi się w Szkole Podstawowej w Chrobrzu.
więcej >>

Wolne miejsca na szkolenia - projekt "Organizacje wiejskie w procesie stanowienia prawa"

2019-03-29 11:49:22

Zachęcamy do rejestrowania się na cykl JEDNODNIOWYCH SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH organizowanych w ramach projektu „Organizacje wiejskie w procesie stanowienia prawa”.

Szkolenia skierowane są do organizacji społecznych działających na obszarach wiejskich i obejmują następujące tematy:  zagrody edukacyjne (T1), turystyka na obszarach wiejskich (T2), krótkie łańcuchy dostaw (T3), wybrane problemy polityki senioralnej (T4), dom i jego otoczenie jako element architektury krajobrazu i ładu przestrzennego (T5).
Omówienie programów szkoleń znajduje na stronie internetowej projektu:http://prawonawsi.pl/ oraz w załącznikach

Zostały uruchomione zapisy na szkolenia za pośrednictwem strony
internetowej:
http://prawonawsi.pl/szkolenia-jednodniowe-formularz-zgloszeniowy/

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. więcej >>

Relacja wideo z Sesji Rady Gminy Złota

2019-03-26 11:55:43

więcej >>

Naukobus zaprasza do Chrobrza

2019-03-22 15:23:38

naukobus w ChrobrzuW Szkole Podstawowej w Chrobrzu w dniach 1-2 kwietnia będzie gościł Naukobus. W poniedziałek będzie można odwiedzić naukobus w godz. 10:00 – 17:00. Od 15:00 do 17:00 zapraszamy osoby dorosłe. We wtorek od godz. 8:00 – 14:00 zapraszamy grupy zorganizowane z innych szkół. W celu uzgodnienia zwiedzania dla grup zorganizowanych można się kontaktować dyrektorem SP Chroberz – Gabrielą Kłap pod numerem telefonu 505 082 815.
więcej >>

Złodziej/złodzieje poszukiwani

2019-03-22 12:39:15

Skradziono około 80 słupków zabezpieczających posadzone drzewka przy drodze w tzw. cierniach w Złotej, zdewastowano również same sadzonki. W dniu 22 marca zostało złożone oficjalne zawiadomienie do Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, celem ustalenia i ukarania sprawcy bądź sprawców.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców, jeśli widzicie akty wandalizmu, reagujcie choćby poprzez telefon do KPP w Pińczowie. Zdjęcia w rozwinięciu....

więcej >>

Copyright © 2007-2018 Portal Gminy Złota.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz innych materiałów zawartych w portalu bez wiedzy Redakcji zabronione.

Osób on-line: 1