Portal Gminy Złota - gminazlota.pl

Wtorek, 20 lutego 2018, Do końca roku 314 dni Imieniny: Anety, Lehca, Leona

Ogloszenia

Wyślij SMS

Wiadomosci: Aktualności

Festiwal Czytelniczy Literatury Faktu i Poezji "Wolność i Pokój"

2018-02-15 15:18:05

Jest czas powracania do pytań najprostszych, ale wcale nie do najprostszych odpowiedzi, czas rozmów, w których chce się czuć drugiego człowieka na odległość ręki.
Tadeusz Mazowiecki, 1973

Kim jest Inny? Kto to jest Swój? Czym jest „naszość”? Co to jest „obcość”? Jak się w tym odnaleźć? Co nas może ochronić przed nienawiścią, wrogością czającą się w nas samych, czyhającą i osaczającą z zewnątrz?
Chcemy po-rozmawiać o wolności w obliczu wygnania i wyganiania. Wzbudzić twórczy niepokój, zaprosić do zadawania trudnych pytań oraz umożliwić czytelnikom osobiste spotkanie z autorami.
Nasi goście:
ks. Adam Boniecki, red. Seweryn Blumsztajn, prof. Andrzej Friszke, Wojciech Tochman, Joanna Trzepiecińska, prof. Joanna Tokarska-Bakir, Sabina Baral, Andrzej Franaszek, prof. Dariusz Doliński, Jerzy Trela, Magdalena Tulli, Mikołaj Grynberg, o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP, Adam Zagajewski, prof. Adam Strzembosz, prof. Bogdan de Barbaro, Anna Bikont.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Festiwalu, który rozpocznie się 1 marca. Warto już teraz zarezerwować bezpłatne wejściówki.
więcej >>

Rozpalanie od góry

2018-02-14 10:21:32

Rozpalanie od góry jest jednym ze sposobów na dużo czystsze i efektywniejsze spalanie węgla oraz drewna w najprostszych piecach i kotłach. Jeśli zastanawiasz się, czy warto stosować ten sposób palenia, zajrzyj najpierw do artykułu wyjaśniającego sposób działania oraz zalety i wady rozpalania od góry.


(kliknij aby powiększyć)

więcej >>

Kurs pierwszej pomocy w ZPO Złota

2018-02-07 09:15:36

Już po raz trzeci strażacy z OSP Złota spotkali się z uczniami klas I – III w ramach realizacji programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Tym razem słuchaczami, a zarazem aktywnymi uczestnikami spotkania były dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej. Bardzo duża frekwencja, olbrzymie zainteresowanie dzieci prezentowaną tematyką oraz aktywne ich uczestnictwo w części pokazowej, to główne atuty wspólnego spotkania dzieci i strażaków. Pod koniec spotkania okazało się, że jego mali uczestnicy bardzo dobrze opanowali zaprezentowany materiał, zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Miła i przyjazna atmosfera spowodowała, że obydwie strony wyszły ze spotkania w dobrych nastrojach. Na pamiątkę wspólnego spotkania dzieci otrzymały z rąk strażaków „Symboliczny cukierek” oraz opaski odblaskowe w kolorze czerwonym.
więcej >>

Spotkanie robocze w sprawie stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu pińczowskiego, 2 lutego 2018 r.

2018-02-05 09:58:23

W dniu 2 lutego 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie odbyło się spotkanie robocze w sprawie stanu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu pińczowskiego.

W spotkaniu poza kierownictwem i pracownikami pińczowskiej komendy wzięły udział osoby odpowiedzialne w naszym powiecie za stan ochrony przeciwpożarowej. W obradach uczestniczyli: Starosta Pińczowski - Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Pińczowie dh Zbigniew Kierkowski, Wójt Gminy Złota – Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Złotej Tadeusz Sułek, Wójt Gminy Kije Krzysztof Słonina, Wice Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Marek Zatorski, Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Zdzisław Leks, członkowie zarządu powiatowego ZOSP RP w Pińczowie oraz prezesi i naczelnicy jednostek ochotniczych straży pożarnych działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

więcej >>

Dzień Babci i Dziadka w ZPO Złota (galeria)

2018-01-30 12:40:13

Wójt Tadeusz Sułek uczestniczył w uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w ZPO Złota. W tym szczególnym dniu w roku, możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały przedstawienie, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
więcej >>

Ratujemy i uczymy ratować

2018-01-29 13:26:46

W ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Chrobrzu pokaz i szkolenie i z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. Program RUR realizowany jest przez Fundację WOŚP we współpracy z jednostkami OSP w całym kraju. Ideą RUR jest objęcie nauką resuscytacji wszystkich dzieci klas I – III w całej Polsce.Więcej w rozwinięciu...
więcej >>

Praca osiemnastolatki z Pełczysk wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

2018-01-26 11:33:43

18latka z Pełczysk (2)Doroczny konkurs na najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową zorganizowany przez Krajowe Duszpasterstwo OHP oraz Komendę Główną OHP, został rozstrzygnięty. Z pośród ponad 500 prac nadesłanych z całej Polski, praca 18-latki, mieszkanki Pełczysk, znalazła się na liście 10 osób, które zostały docenione przez komisję konkursową, zdobywając tym samym wyróżnienie.
więcej >>

XI SPOTKANIE POKOLEŃ W SP MIERNÓW

2018-01-26 09:12:32

Babcie i dziadkowie to jedne z najważniejszych osób w życiu dzieci. To właśnie oni obdarzają je bezwarunkową miłością, poświęcają swój czas i energię. W naszej placówce zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta stało się już tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.

więcej >>

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!

2018-01-24 13:51:53

Trwa nabór w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2018” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.
więcej >>

Policjanci podsumowali rok

2018-01-24 09:31:59

Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek uczestniczył w podsumowaniu roku 2017 w działaniach Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Spotkanie odbyło się Sali Narad KPP.

Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie mł. insp. Jarosław Kosik w swoim wystąpieniu podsumował cały rok pracy pińczowskich policjantów. W przygotowanej na tę okoliczność prezentacji odniósł się do priorytetów Komendantów Głównego Policji i Wojewódzkiego Policji w Kielcach, które w swoim założeniu mają się przyczynić do wzrostu bezpieczeństwa publicznego i zaufania do Policji. Przedstawił rodzaje najczęściej popełnianych przestępstw i wykroczeń, odniósł się przy tym do lat ubiegłych. Omówił również skuteczność w procesie wykrywczym. Komendant przeanalizował bezpieczeństwo na drogach,  a w dalszej kolejności przedstawił wnioski, których realizacja jest konieczna chcąc poprawić skuteczność pracy pińczowskiej Policji.

więcej >>

Zagrali dla WOŚP z potrzeby serca

2018-01-15 17:47:02

Strażacy ochotnicy z terenu gminy Złota, m.in. Pełczysk, Chrobrza, Złotej i Miernowa włączyli się w działalność na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed kościołami w Chrobrzu, Złotej, Pełczyskach i Probołowicach spotkać można było umundurowane druhny i druhów z puszkami WOŚP. Mieszkańcy naszej gminy bardzo chętnie wsparli szczytny cel „Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków” na który zbierane były środki podczas 26 finału „orkiestry”.
więcej >>

Z zemsty podpalił okno w bibliotece

2018-01-09 14:41:44

Okno Biblioteka w Złotej

Wczoraj pińczowscy kryminalni ustalili sprawcę podpalenia okna w budynku gminnej biblioteki w Złotej. Sprawą okazał się 14-latek, który zrobił to z zemsty za ograniczenie w korzystaniu z Internetu. Teraz nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Zaraz po zakończeniu noworocznego święta pracownice gminnej biblioteki publicznej w Złotej poinformowały stróżów prawa o zniszczeniu jednego z okien, do którego doszło poprzez jego podpalenie.
więcej >>

Ogłoszenie

2018-01-08 10:05:33


więcej >>

Wideo: 59 tysięcy złotych na program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w gminie Złota

2018-01-04 08:59:30

59 tysięcy złotych to kwota którą radni gminy Złota zabezpieczyli na program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na rok 2018. Pieniądze zostaną wykorzystane między innymi: na konsultacje z rodzinami których problem ten dotyczy, na badania dla osób uzależnionych, ale też na edukację najmłodszych mieszkańców gminy.Więcej w rozwinięciu ...

więcej >>

Podsumowanie programu Szkolny Klub Sportowy – tworzymy SKS-ową społeczność!

2018-01-04 08:49:00

Szkolny Klub Sportowy to projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki nawiązujący do dawnej formuły sportowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwsza edycja programu była rekordowa pod wieloma względami - odbyło się 855 tys. zajęć przeprowadzonych przez ponad 13 tys. nauczycieli, w których w sumie uczestniczyło ponad 280 tys. dzieci i młodzieży. Skala programu jest imponująca, ale to dopiero początek! Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, zapowiedział, że celem na kolejną edycję programu jest objęcie programem 100 % gmin i zwiększenie liczby dzieci i młodzieży szkolnej regularnie uprawiającej sport. Program wspiera PKN Orlen.
więcej >>

Copyright © 2007-2018 Portal Gminy Złota.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz innych materiałów zawartych w portalu bez wiedzy Redakcji zabronione.

Osób on-line: 2